BİZ KİMİZ?

Size Özel Çözümlerin Merkezi

Özellikle çene - yüz ve kafatası bölgesindeki yumuşak doku ve kemik kayıpları ile sonuçlanan doğumsal, travma yada tümör cerrahisi sonrası rekonstrüksiyonlarda "biyouyumlu malzemeler" olmazsa olmaz tedavi materyalleridir.

Günümüzde en çok bilinen malzemeler titanyum plak - vidalar, med-pore ve silikon implant ve protezlerdir. Genellikle hastaların yüz şekillerine göre değişik boylarda hazırlanan ürünlerin ameliyat esnasında sorunlu bölgeye adaptasyonu genellikle malzemenin kalite ve şekillenebilme özelliklerine ve cerrahın yeteneğine bağlı olarak olabilen en yakın estetik sonuç elde edilmeye çalışılır. Sonuç olarak hastalar yapılan ne ise ona razı olmak durumunda kalırlar. Oysa günümüzde 3D teknolojiler ve tersine mühendislik uygulamalarının gelişmesi ve malzeme bilimindeki gelişmeler sonucunda vücuttaki eksik organ ve dokuların biyouyumlu malzemelerle "Custom-Made" yani kişiye özel olarak ve sorunlu bölgeye birebir uyan kalıcı çözümler üretmek mümkündür.

Bu konuda İTÜ KOSGEB içerisinde faaliyetine 2005 yılında başlayan Promedart, kişiye özel implant ve protez yapımında dünyanın en çok sayıda ve en büyük boyutlu implant-epitez ve protez üretme ve hastalara uygulama konusunda lider kuruluşudur.

PROMEDART son 10 yılda gerçekleştirdiği Tübitak ve KOSGEB projeleri ile Türkiye'de en çok araştırma yapıp başarıyla tamamlayan ilk 5 kuruluştan biri olarak BORSA İSTANBUL Özel Pazar'a kabul edilmiştir.

A: Liv Hospital 4. kat Ahmet Adnan Saygun Cd. Canan Sk. No 5. Ulus BEŞİKTAŞ - İSTANBUL
T: +90 212 291 0444    GSM: +90 533 714 8818    E: info@epitez.net