MEDİKAL MODEL

Yeni teknolojiler sayesinde hastaya ait CT veya MR verisini kullanarak hastanın kemik veya yumuşak dokusuna ait 1/1 ölçekli plastik (stereolitografi) modeli hassas bir şekilde üretilebilmektedir.

İstendiğinde şeffaf kemik modeli içindeki önemli noktalar (tümör, damar ve diş gibi) ayrı bir renkte imal edilebilir. Cerrahlara yeni ufuklar açan bu teknolojiler sayesinde yapılacak kompleks ameliyatlar ve hazırlanan protezlerdeki başarı oranı yükselmektedir. CT ve MR verileri , gelişmiş görüntü işlem ve filtreleme araçlarıyla yüksek kaliteli STL veya IGES formatına çevrilerek SLA ve SLS gibi cihazlara hızlı katı model üretebildiği gibi diğer CAD yazılılarıyla protez implant veya kalıp tasarımıda yapılabilir.

Üst solda SLA ile kemikleri renkli inşa edilmiş bir el modeli, ortada, Stereocol reçinesi kullanılarak SLA ile dişleri renkli olarak inşa edilmiş bir kafatası modeli, altta ise SLA ile üretilmiş bir kafatası modeli ve bu modele bağlı kalarak üretilmiş uygulamaya hazır bir implant görülmektedir. Aşağıda trafik kazasında alın kemiği parçalanan bir hastaya SLA modelleme yardımıyla yapılan başarılı bir implant uygulamasına ait resimler görülmektedir.

Bize hastanızın önden ve heriki yandan çekilmiş fotoğrafları ile birlikte tek plan (Axial, coronial yada sagital) 0.5 mm aralıklı BT(Computerize Tomograpy) görüntülerini CD olarak yada bize web sitemiz üzerinden (FTP Serverımıza) göndermeniz yeterli olacaktır. İsteğinize göre hastanızın epitez modeli yada yapılmış olarak tamamı tarafınıza gönderilecektir.

medikal-model-
medikal-model-
medikal-model-
medikal-model-
medikal-model-
medikal-model-
medikal-model-
medikal-model-
A: Liv Hospital 4. kat Ahmet Adnan Saygun Cd. Canan Sk. No 5. Ulus BEŞİKTAŞ - İSTANBUL
T: +90 212 291 0444    GSM: +90 533 714 8818    E: info@epitez.net